Remont jest wieloetapową trudną operacją. Możesz go bardzo ułatwić poprzez dobre planowanie. W tym artykule znajdziesz najbardziej przydatne porady remontowe, które pomogą CI zaoszczędzić i dobrze zaplanować cały proces remontowy.

Krok 1

Zacznij od zakresu prac, które mają być wykonane. Weź kartkę papieru i na początku napisz wszystkie prace, które są niezbędne.

Krok 2

Nie wystarczy tylko spisać wszystkie prace. Potrzebujemy ustalić kolejność wykonanych prac.
W pierwszej kolejności mają być przeprowadzone prace konstrukcyjne, dopiero później planujemy prace instalacyjne np. ogrzewanie. Dalej przechodzimy do stolarki okiennej (wymiana bądź naprawa okien).
Trzecim etapem są prace naprawcze, czyli wyrównywanie ścian sufitów i przygotowanie ich do malowania.

Krok 3

Od jakiego pomieszczenia zacząć kapitalny remont mieszkania? 🛠 Od łazienki! Wymiana sprzętów, układanie płytek, podłączenie armatury zajmie dużo czasu i wiąże się ze sporymi wydatkami. 🛀 Następnie zajmij się renowacją kuchni. Na sam koniec zostaw salon i pozostałych pokoje. Taki plan bardzo zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.

Przed tym, jak zaczniesz remont uzbrój się w cierpliwość i zdobądź podstawową wiedzę o budownictwie. Przydatny może być też profesjonalny przegląd – w celu zapobieżeniu katastrofy. Profesjonalne przeglądy obiektów budowlanych dokonywane są przez fachowców między innymi w celu oceny, czy budynek nadaje się do ciężkiego remontu. Udanego remontu! 🙂