Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Gdy już mamy wymarzone własne M pozostaje odebrać mieszkanie i klucze. Dla wielu osób oznacza to jedno i to samo. Ale wcale tak nie jest, ponieważ odbiór techniczny to specjalna procedura, związana ze sprawdzenie mieszkania pod kątem użyteczności i funkcjonalności. Na czym polega odbiór techniczny mieszkania i dlaczego warto go zlecić specjalistycznej firmie? Zapraszamy do lektury.

Na czym polega odbiór mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania lub domu to dokładne sprawdzenie lokalu pod względem technicznym. W praktyce oznacza to wykonanie szeregu czynności mających na celu wykrycie wszelkich nieprawidłowości i usterek budowlanych. W ramach odbioru musi być sprawdzone wiele parametrów, takich jak geometria mieszkania, jakość wykonania tynków i posadzek, prawidłowość wykonania stolarki okiennej i drzwiowej, stan instalacji sanitarnych i elektrycznych, sprawdzenie balkonu, tarasu i wszystkich elementów wykończenia.

Co jeszcze obejmuje odbiór techniczny?

Bardzo ważnym działaniem jest dokonanie stosownych pomiarów. Należy zmierzyć powierzchnię lokalu, jego wysokość, dokonać pomiaru wilgotności, wentylacji, instalacji elektrycznej. Takie działania są niezwykle istotne dla osoby, która ma zamieszkać w mieszkaniu, ponieważ wykrywają najmniejsze nieprawidłowości. Właśnie dlatego odbiór mieszkania powinien być przeprowadzony przez profesjonalną grupę inżynierów. Fachowcy dysponują specjalistyczną wiedzą techniczną, znają prawo budowlane i posiadają nowoczesny sprzęt pomiarowy.

Odbiór mieszkania w Warszawie

Odbiór mieszkania Warszawa to poważna sprawa, którą należy powierzyć profesjonalistom. Z tego względu warto wybrać doświadczoną kadrą inżynierską z firmy RenomaBud.
Oferujemy dokładne sprawdzenie mieszkania przy użyciu najwyższej klasy sprzętu pomiarowego. Przy odbiorze wystawiamy protokół zawierający wszystkie niezgodności, wady i usterki, dzięki czemu nabywca ma 100 procent pewność co do jakości przeprowadzonych w lokalu prac. Po naprawie usterek może odebrać klucze i się stać posiadaczem wymarzonego mieszkania.