Odbiory mieszkań w Warszawie

ODBIORY MIESZKAŃ W WARSZAWIE

Odbiór techniczny mieszkania w Warszawie jest istotny z punktu widzenia konkurencji. Wsparcie techniczne w trakcie odbioru mieszkania polega nie tylko na wykryciu oraz zgłoszeniu usterek, ale również pomocy w rozmowie z deweloperem. Firmy deweloperskie na odbiorze technicznym unikają wpisywania usterek do protokołu ze względu na statystykę, dzięki temu mogą prezentować dobre wyniki w przekazywaniu bezusterkowych mieszkań. Wiedza techniczna podczas odbioru mieszkania, znajomość prawa budowlanego, norm oraz sztuki budowlanej jest czynnikiem niezbędnym podczas odbioru.

Każdy inwestor kupują mieszkanie powinien przygotować się dobrze na odbiór mieszkania. Przygotowanie polega na zapoznaniu z podstawowymi normami, prawem budowlanym oraz podstawową wiedzą techniczną, tylko w ten sposób można uniknąć problemów po odbiorze mieszkania. Prawo budowlane, normy nie dość że są obszernymi dokumentami, to tekst nie jest oczywisty w interpretacji. Osoby które nie miały wcześniej styczności z odbiorem robót budowlanych w konfrontacji z technicznym przedstawicielem dewelopera mogą mieć problemy aby przeforsować swoje uwagi.

Wiedza techniczna jaką powinniśmy posiadać podczas odbioru mieszkania jest pierwszym aspektem, kolejny to jest sprzęt bez którego nie ma możliwości weryfikacji jakości robót. Koszt podstawowych narzędzi do odbioru robót budowlanych wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych.

Analizując powyższe informacje osoby które nie posiadają wiedzy technicznej z zakresu budownictwa oraz odpowiedniego sprzętu  powinny skorzystać z profesjonalnej pomocy podczas odbioru mieszkania, aby zaoszczędzić czas, pieniądze a przede wszystkim uniknąć stresu oraz problemów po odbiorze w trakcie eksploatacji.

WSPARCIE TECHNICZNE PODCZAS ODBIORU MIESZKANIA

Doradca techniczny w trakcji odbioru mieszkania posiadający odpowiednią wiedzę techniczną, doświadczenie w rozmowie z deweloperem oraz dysponując odpowiednim sprzętem podstawowym i specjalistycznym np. kamera termowizyjna, wilgotnościomierz, sprawdzi mieszkanie kompleksowo. Wybierając osobę do odbioru mieszkania ważne aby weryfikować czy posiada uprawnienia budowlane, tylko taka osoba jest uprawniona do prowadzenia budowy. Osoba z uprawnieniami budowlanymi jest równym pod względem wiedzy i kompetencji partnerem do rozmowy z kierownikiem budowy. Posiadanie uprawnień budowlanych jest potwierdzeniem znajomości prawa budowlanego, norm oraz posiadania odpowiedniej wiedzy technicznej.

Wiedza techniczna z zakresu budownictwa jest niezbędnym aspektem w trakcie odbioru mieszkania stanu deweloperskiego jak i odbioru robót remontowych. Wydając pieniądze na zakup, powinniśmy wymagać odpowiedniej jakości robót.